Kamienie dekoracyjne

W ofercie firmy znajduje się też wiele kamieni świata wykorzystywanych do tworzenia niebanalnych aranżacji i ciekawych wyrobów kamiennych. Kamienie ozdobne, które oferujemy w „KK” Granit, to przede wszystkim zachwycająca feeria barw, wzorów i form. Nawet najbardziej wymagająca osoba znajdzie wśród nich coś dla siebie. Dekoracyjne kamienie świata najczęściej wykorzystuje się w kamieniarstwie jako elementy ozdobne, dodające uroku wnętrzu lub bajkowego charakteru ogrodom. W większości nie nadają się do wykorzystania jako trwały budulec, ale ze względu na swoje właściwości gama ich zastosowania jest równie bogata.

Jakie naturalne kamienie ozdobne oferujemy?

RÓŻA PUSTYNI – niebywale efektowne skupienie kryształów gipsu, które wyglądem przypomina płatki róży. Róża kamienna, nazywana także różą piaskową, posiada bardzo duże walory dekoracyjne. Tworzy się na obszarach pustynnych w suchym i gorącym klimacie. Ten kamień zazwyczaj ma piaskową barwę, bywają też odmiany różowawe, czerwonawe lub brunatne.

OTOCZAKI – fragmenty minerałów lub skał wielkości grubszego żwiru, które oderwały się i zostały wygładzone pod wpływem działania wody. Otoczaki to kamienie z całego świata, które charakteryzują naturalnie zaokrąglone krawędzie, obły kształt, mnogość barw, efektowny wygląd i wiele możliwości zastosowania w dekoracjach i aranżacjach z kamienia.

KAMIEŃ SZKLANY – typowo ozdobny kamień, którego charakterystyczną właściwością jest załamywanie światła. Szklany kamień to światowe kruszywo, zaskakujące efektownością i niepowtarzalnością. Występuje w wielu kolorach, wielkościach. Można zastosować go w dekoracjach ogrodów, murków, tarasów, elewacji, schodów, oczek wodnych i wielu podobnych.

ONYKS – rzadki minerał o równoległym, naprzemiennym ułożeniu barw. Tęczowy kamień występuje najczęściej w formie biało-czarnego onyksu arabskiego, ale można spotkać go także w wersji zielonej lub białej. Onyx należy to grupy kamieni szlachetnych, ale pod tą nazwą kryje się także laminowana skała wapienna o bardzo dobrej przepuszczalności światła i efektownych wzorach.

SPAGHETTI – morski kamień ozdobny z rejonów śródziemnomorskich, który charakteryzuje się niebanalnym kształtem. Wykorzystuje się go najczęściej w kamiennych dekoracjach ogrodowych oczek wodnych lub akwariów. Charakteryzuje go wysoka porowatość. Jest naturalnym kamieniem o barwie czerwonawej lub ziemistej.